Read Komplikasyonlar by Atul Gawande Free Online


Ebook Komplikasyonlar by Atul Gawande read! Book Title: Komplikasyonlar
The author of the book: Atul Gawande
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Koton Kitap
Date of issue: 2016
ISBN: No data
Format files: PDF
The size of the: 12.13 MB
City - Country: No data
Loaded: 2852 times
Reader ratings: 4.1

Read full description of the books:Amerika'nın tanınmış cerrahlarından Atul Gawande gerçek vakaların dikkat çekici anlatımıyla tıbbın gücünü ve sınırlarını keşfederken, neşterin ucundan korkusuz bir bakış açısı sunuyor. Komplikasyonlar, bir bilimi idealize edilmiş haliyle değil belirsizliği, şaşırtıcılığı ve içten insancıllığıyla gerçekte nasılsa öyle masaya yatırıyor.

"Fevkalade... Williams ve Sacks gibi yazarların kırılgan hastaların hayatlarına ve duygularına göstermiş olduğu klinik ihtiyatı modern ve yüksek teknolojili tıbba uyarlayan yeni ve farklı bir ses."
-Sherwin B. Nuland, The New York Review of Books

"Gawande'nin keskin gözü, canlı anlatımı ve derin kavrayışı kitabını öğretici olduğu kadar eğlenceli de kılıyor."
-Los Angeles Times

"Gawande tartışmasız en iyi doktor-yazardır... Kendisi ileri görüşlü ve düşüncelidir... Lewis Thomas'ın mütevazı, sezgisel ve dahice yazılmış eserlerinin mirasçısıdır."
-Salon.com

Atul Gawande
Atul Gawande üç çok satan kitabın yazarıdır: Ulusal Kitap Ödülü finalisti Komplikasyonlar; Amazon.com tarafından 2007 yılının en iyi 10 kitabı arasına seçilen Better ve The Checklist Manifesto. Kendisi aynı zamanda Boston'daki Brigham and Women's Hastanesi'nde cerrah, The New Yorker'da kadrolu yazar ve Harvard Tıp Fakültesi ve Harvard Kamu Sağlığı Fakültesi'nde öğretim üyesidir. Bilim üzerine yazı dalında Lewis Thomas Ödülünü, MacArthur üyeliği ve iki kere Ulusal Dergi Ödülü kazanmıştır. Kamu sağlığı alanındaki çalışmasında sağlık sistemleri innovasyonu üzerine kurulu müşterek bir merkez olan Ariadne Labs'ın direktörü ve cerrahiyi evrensel olarak daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Lifebox'un başkanıdır. Eşi ve üç çocuğuyla birlikte Newton, Massachusetts'te yaşıyor.

Uzun süre Amazon'un çok satan listesinde kalan Being Mortal isimli bir başka kitabıysa yakında yine Koton Kitap tarafından yayımlanacak.
(Tanıtım Bülteninden)


Download Komplikasyonlar PDF Komplikasyonlar PDF
Download Komplikasyonlar ERUB Komplikasyonlar PDF
Download Komplikasyonlar DOC Komplikasyonlar PDF
Download Komplikasyonlar TXT Komplikasyonlar PDFRead information about the author

Ebook Komplikasyonlar read Online! Atul Gawande is author of three bestselling books: Complications, a finalist for the National Book Award; Better, selected by Amazon.com as one of the ten best books of 2007; and The Checklist Manifesto. His latest book is Being Mortal: Medicine and What Matters in the End.

He is also a surgeon at Brigham and Women’s Hospital in Boston, a staff writer for The New Yorker, and a professor at Harvard Medical School and the Harvard School of Public Health. He has won the Lewis Thomas Prize for Writing about Science, a MacArthur Fellowship, and two National Magazine Awards. In his work in public health, he is Executive Director of Ariadne Labs, a joint center for health systems innovation, and chairman of Lifebox, a nonprofit organization making surgery safer globally. He and his wife have three children and live in Newton, Massachusetts.Reviews of the Komplikasyonlar


CALEB

The butterflies in my stomach have died ...

BENJAMIN

A book that leaves nothing behind, no feelings, no thoughts.

MATILDA

You need to be clear about what this book is for and what it can give you.

OLIVER

Something a favorite author wrote.

IMOGEN

The book has disappointed, little new, lots of water!
Add a comment
Download EBOOK Komplikasyonlar by Atul Gawande Online free

PDF: komplikasyonlar.pdf Komplikasyonlar PDF
ERUB: komplikasyonlar.epub Komplikasyonlar ERUB
DOC: komplikasyonlar.doc Komplikasyonlar DOC
TXT: komplikasyonlar.txt Komplikasyonlar TXT